Váš bezpečnostný partner

: +421 903 301 343 : +421 918 699 399

Elektrický Zabezpečovací systém (Alarm)

Elektrický zabezpečovací systém

 

Elektrické zabezpečovacie systémy (EZS) sú určené pre včasnú signalizáciu vniknutia alebo pokusu o vniknutie do chráneného objektu alebo priestoru, prípadne zabráneniu či odhaleniu inej nežiaducej činnosti nepovolanej osoby alebo narušiteľa. EZS zásadne nenahrádzajú mechanickú a režimovú ochranu, ale ich dopĺňajú a zvyšujú celkovú účinnosť ochrany objektu.

Ako si zabezpečiť dom?

EZS všeobecné informácie.

 
 Ak chcete mať maximálnu možnú istotu pri zabezpečení vášho majetku, je práve pripojenie k pultu centrálnej ochrany (PCO) tým najlepším riešením. Rozpisovať presné dôvody, prečo tak zásadne odporúčame pripojiť zabezpečovací systém (alarm) na PCO, je veľmi jednoduché a preto uvediem nasledovný príklad :

Predstavte si, že bývate v rodinnom dome a navštívili ste svojich známych na opačnom konci mesta. Uprostred noci Vám ohlási GSM „alarm“ narušenie vo Vašom objekte a je potrebné preveriť čo sa vo vašom dome deje.
Určite nik z nás nemá chuť v tmavej noci riskovať vlastný život pri vyrušení ozbrojeného páchateľa.

Práve pre takéto prípady slúži pult centrálnej ochrany. Ten v prípade poplachu upozorní operátora ktorý následne vyšle najbližšie hliadky, ktoré prídu do pár minút na miesto a preveria čo sa vo Vašom dome deje, prípadne zaistia páchateľa.

Komplexne zabezpečíme v Bratislavskom regióne pripojenie na pult centralizovanej ochrany KR PZ BratislavaPri výbere zabezpečovacieho systému je veľmi dôležitá jeho kvalita. Treba si uvedomiť, že zabezpečovací systém bude chrániť Váš majetok a že šetriť na nesprávnom mieste sa nevypláca.
Naša spoločnosť dodáva a servisuje nasledovné značky elektronických zabezpečovacích systémov EZS:

Satel   CROW     DSC   ELDESJablotronParadox


Pri našich montážiach preferujeme Izraelské systémy značky The CROW.
Izraelská spoločnosť „The Crow Group“ bola založená v roku 1982. Navrhuje a vyrába pokročilé bezpečnostné riešenie pre celosvetový integrovaný bezpečnostný trh. Crow produkty sú používané po celom svete k ochrane života a majetku v obytných, komerčných, priemyselných a vojenských objektoch.
Neustála inovácia je zabezpečená odbornými výskumnými a vývojovými tímami, ktoré sa venujú vývoju najnovšej technológie. Hrdo kombinujú kreativitu a odborné znalosti pre vytvorenie pridanej hodnoty pre svojich zákazníkov maximálnu efektívnosť nákladov pri dodržaní najvyšších štandardov kvality i spoľahlivosti. Inovatívny dizajn a kvalita spoločnosti zaisťuje, že Crow sa etabloval ako jeden z úplne najznámejších spoločností na medzinárodnom bezpečnostnom trhu.Nečakajte kým bude neskoro!

 

Drôtový set zabezpečovacej ústredne Perfecta:

 • 1ks ústredňa Satel Perfecta16 s GSM + GPRS
 • 1ks skrinka s transformátorom pre ústredňu
 • 1ks LCD klávesnica pre ústredňu Perfecta
 • 2ks snímač pohybu s odolnosťou voči malým domácim zvieratám
 • 1ks vonkajšia zálohovaná siréna
 • 1ks 7Ah akumulátor pre ústredňu
 • 1ks 1,2Ah akumulátor do sirény

24 mesačný záručný servis zdarma. Cena už od 650€ s DPH Vrátane montáže. V cene je zahrnutá 1x pozáručná odborná kontrola funkčnosti.

 

Bezdrôtový set zabezpečovacej ústredne Perfecta WRL:

 • 1ks bezdrôtová ústredňa Satel Perfecta16 s GSM + GPRS
 • 1ks skrinka s transformátorom pre ústredňu
 • 1ks LCD klávesnica CROW LCD Smal
 • 2ks bezdrôtový snímač pohybu
 • 1ks bezdrôtová siréna pre ústredňu Perfecta
 • 1ks 7Ah akumulátor pre ústredňu
 • 1ks akumulátor do solárnej sirény

24 mesačný záručný servis zdarma. Cena už od 1050€ s DPH Vrátane montáže. V cene je zahrnutá 1x pozáručná odborná kontrola funkčnosti.Štandardne, ak v zmluve o dielo nie je uvedené inak, poskytujeme záručný i pozáručný servis v pracovných dňoch v čase: Pon. – Pia. : 8:00 – 16:00 Zákazník má možnosť podpísať s našou firmou 24 hodinovú zmluvu o pozáručnom servise, po jej podpise a uhradení príslušného poplatku mu bude pridelené telefónne číslo, cez ktoré mu bude poskytnutý 24-hodinový servis.

Nevykonávajte inštalácie EZS/TPS svojpomocne. Kvalitné komponenty systému nie sú ešte zárukou bezproblémovej funkcie. Uvedomte si, že sa zároveň jedná o vyhradené technické zariadenie elektrické, na ktoré sa vzťahuje vyhláška MPSVaR č.508/2009, ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami. Bez odbornej montáži mnohé poisťovne neakceptujú správnu funkčnosť elektronického zabezpečovacieho systému a v prípade vlámania nevyplácajú plnú poistnú sumu !!!


V praxi sme sa stretli s mnohými neodborne vykonanými montážami, kde zabezpečovacie systémy vôbec neplnili svoj účel. Dôležité je pri výbere systému myslieť aj na budúcnosť, aby sa dal ľubovoľne rozšíriť, alebo prispôsobiť podľa Vašich predstáv. Je samozrejmosťou že systémy ktoré my ponúkame takéto zmeny umožňujú.

Nie menej dôležitý je i servis zabezpečovacích systémov „alarmov“.
Je potrebné si uvedomiť, že funkčnosť EZS je treba preverovať podľa stupňa zabezpečenia (definované v STN ako stupeň 1 až 4). Majitelia – používatelia EZS minimálne raz za mesiac. Taktiež ak sa chystáte na letnú alebo zimnú dovolenku je vhodné preveriť funkčnosť alarmu aspoň týždeň pred vašim odchodom. Predídete tak situácii, kedy v deň odchodu zistíte, že máte napríklad vybité batérie v systéme a funkčnosť systému je ohrozená. Pri doporučenom pravidelnom ročnom servise náš technik zdiagnostikuje váš alarm pomocou PC a inštalačného softvéru, ktorý odhalí akýkoľvek problém. Ten je následne odstránený a zabezpečovací systém uvedený do prevádzkyschopného stavu.

Pre konkrétne požiadavky nás neváhajte kontaktovať.