Váš bezpečnostný partner

: +421 918 699 399
: +421 903 301 343
facebook:     instagram:

Elektrický Zabezpečovací systém (Alarm)

Elektrický zabezpečovací systém (Alarm)

 

Alarm, alebo aj elektrický zabezpečovací systém (EZS) je určený pre včasnú signalizáciu vniknutia, alebo pokusu o vniknutie do chráneného objektu. Zabraňuje prípadne odhaľuje  tak inej nežiaducej činnosti nepovolanej osoby alebo narušiteľa. Vďaka nemu máte prehľad o tom, čo sa u vás doma, alebo vo firme deje. V dnešnej dobe netreba podceňovať žiadne riziká a chrániť sa tak nielen pred kriminalitou.

Ponúkame riešenia zabezpečovacích systémov pre rodinné domy, malé rodinné podniky, obchody, reštaurácie, veľké korporátne spoločnosti, školské zariadenia, a mnoho ďalších.

Pri výbere zabezpečovacieho systému je veľmi dôležitá jeho kvalita. Treba si uvedomiť, že zabezpečovací systém bude chrániť Váš majetok a že šetriť na nesprávnom mieste sa nevypláca.


Naša spoločnosť dodáva a servisuje nasledovné značky elektronických zabezpečovacích systémov EZS:

Satel   CROW    DSC    ELDES JablotronParadox

 

Pri našich montážiach preferujeme zabezpečovacie systémy značky Satel.
Spoločnosť Satel bola založená v roku 1990. Navrhuje a vyrába pokročilé bezpečnostné riešenie pre celosvetový integrovaný bezpečnostný trh. Ich produkty sú používané po celom svete k ochrane života a majetku v obytných, komerčných, priemyselných a vojenských objektoch. Neustála inovácia je zabezpečená odbornými výskumnými a vývojovými tímami, ktoré sa venujú vývoju najnovšej technológie. Hrdo kombinujú kreativitu a odborné znalosti pre vytvorenie pridanej hodnoty pre svojich zákazníkov maximálnu efektívnosť nákladov pri dodržaní najvyšších štandardov kvality i spoľahlivosti. Inovatívny dizajn a kvalita spoločnosti zaisťuje, že Satel sa etabloval ako jeden z úplne najznámejších spoločností na medzinárodnom bezpečnostnom trhu.

 

Štandardne, ak v zmluve o dielo nie je uvedené inak, poskytujeme záručný i pozáručný servis v pracovných dňoch v čase: Pon. – Pia. : 9:00 – 17:00. Zákazník má možnosť podpísať s našou firmou 24 hodinovú zmluvu o pozáručnom servise, po jej podpise a uhradení príslušného poplatku mu bude pridelené telefónne číslo, cez ktoré mu bude poskytnutý 24-hodinový servis.

 

Komplexne zabezpečíme v Bratislavskom regióne pripojenie na pult centralizovanej ochrany KR PZ Bratislava

Ak chcete mať maximálnu možnú istotu pri zabezpečení vášho majetku, je práve pripojenie k pultu centrálnej ochrany (PCO) tým najlepším riešením. Rozpisovať presné dôvody, prečo tak zásadne odporúčame pripojiť zabezpečovací systém (alarm) na PCO, je veľmi jednoduché a preto uvedieme nasledovný príklad:

Predstavte si, že bývate v rodinnom dome a navštívili ste svojich známych na opačnom konci mesta. Uprostred noci Vám ohlási GSM „alarm“ narušenie vo Vašom objekte a je potrebné preveriť čo sa vo vašom dome deje.
Určite nik z nás nemá chuť v tmavej noci riskovať vlastný život pri vyrušení ozbrojeného páchateľa.
Práve pre takéto prípady slúži pult centrálnej ochrany. Ten v prípade poplachu upozorní operátora, ktorý následne vyšle najbližšie hliadky, ktoré prídu do pár minút na miesto a preveria čo sa vo Vašom dome deje, prípadne zaistia páchateľa.

 


Nečakajte kým bude neskoro!

Drôtový set zabezpečovacej ústredne Perfecta:

 • 1ks ústredňa Satel Perfecta16 s GSM + GPRS
 • 1ks skrinka s transformátorom pre ústredňu
 • 1ks LCD klávesnica pre ústredňu Perfecta
 • 2ks snímač pohybu s odolnosťou voči malým domácim zvieratám
 • 1ks vonkajšia zálohovaná siréna
 • 1ks 7Ah akumulátor pre ústredňu
 • 1ks 1,2Ah akumulátor do sirény

24 mesačný záručný servis zdarma. Cena už od 650€ s DPH Vrátane montáže. V cene je zahrnutá 1x pozáručná odborná kontrola funkčnosti.

 

Bezdrôtový set zabezpečovacej ústredne Perfecta WRL:

 • 1ks bezdrôtová ústredňa Satel Perfecta16 s GSM + GPRS
 • 1ks skrinka s transformátorom pre ústredňu
 • 1ks LCD klávesnica CROW LCD Smal
 • 2ks bezdrôtový snímač pohybu
 • 1ks 7Ah akumulátor pre ústredňu

24 mesačný záručný servis zdarma. Cena už od 700€ s DPH Vrátane montáže. V cene je zahrnutá 1x pozáručná odborná kontrola funkčnosti.

 


Ako si zabezpečiť dom?


EZS všeobecné informácie.

 


V praxi sme sa stretli s mnohými neodborne vykonanými montážami, kde zabezpečovacie systémy vôbec neplnili svoj účel. Dôležité je pri výbere systému myslieť aj na budúcnosť, aby sa dal ľubovoľne rozšíriť, alebo prispôsobiť podľa Vašich predstáv. Je samozrejmosťou že systémy ktoré my ponúkame takéto zmeny umožňujú. 
Nevykonávajte inštalácie EZS/TPS svojpomocne. Kvalitné komponenty systému nie sú ešte zárukou bezproblémovej funkcie. Uvedomte si, že sa zároveň jedná o vyhradené technické zariadenie elektrické, na ktoré sa vzťahuje vyhláška MPSVaR č.508/2009, ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami. Bez odbornej montáži mnohé poisťovne neakceptujú správnu funkčnosť elektronického zabezpečovacieho systému a v prípade vlámania nevyplácajú plnú poistnú sumu !!!

Servis zabezpečovacích systémov

Nie menej dôležitý je i servis zabezpečovacích systémov „alarmov“.
Je potrebné si uvedomiť, že funkčnosť EZS je treba preverovať podľa stupňa zabezpečenia (definované v STN ako stupeň 1 až 4). Majitelia – používatelia EZS minimálne raz za mesiac. Taktiež ak sa chystáte na letnú alebo zimnú dovolenku je vhodné preveriť funkčnosť alarmu aspoň týždeň pred vašim odchodom. Predídete tak situácii, kedy v deň odchodu zistíte, že máte napríklad vybité batérie v systéme a funkčnosť systému je ohrozená. Pri doporučenom pravidelnom ročnom servise náš technik zdiagnostikuje váš alarm pomocou PC a inštalačného softvéru, ktorý odhalí akýkoľvek problém. Ten je následne odstránený a zabezpečovací systém uvedený do prevádzkyschopného stavu.

Pre konkrétne požiadavky nás neváhajte kontaktovať.