Váš bezpečnostný partner

: +421 903 301 343 : +421 918 699 399

Elektrické vykurovanie

Elektrické vykurovanie

Dodávame, montujeme a servisujeme elektrické vykurovania pomocou elektrických káblov, elektrických rohoží, alebo infra fólií, vrátane montáže inteligentných termostatov.

Kúrenie uhlíkovými fóliami, pri ktorom sa teplo šíri priestorom vo forme infra lúčov. Po dopade lúčov na iné pevné teleso sa infra vlnenie mení na tepelnú energiu. Jedná sa v podstate o podobu slnečného žiarenia. Momentálne to je  najzdravší a najkomfortnejší spôsob vykurovania.  Výhody: Minimálna stavebná výška; Rýchly nástup teploty; Vysoká životnosť fólií; Nenáročná inštalácia a údržba.

Infra fólia

Široké spektrum využitia
Vyhrievacia fólia je vhodná ako hlavé kúrenie alebo v prípade potreby aj ako doplnkové kúrenie vo všetkých typoch budov. Fólia Vám zabezpečí komfortné vyhrievanie a požadované teplo na vysokej úrovni nielen vo Vašom byte, dome, či obytnej miestnosti, ale aj v hoteloch, reštauráciách, kaviarňach, obchodných a administratívnych strediskách, materských školách, nemocniciach, chatách, športových zariadeniach, poľnohospodárskych stavbách a všade tam, kde sa vyžaduje teplo.

Na vykurovanú plochu nie je vhodné umiestňovať nábytok a predmety (napr. sedacie vaky), ktoré nemajú nožičky alebo podstavce (min.30mm). Táto technológia vás však neobmedzuje pri výbere povrchovej pokládky. Využíva sa pri akomkoľvek druhu, bez ohľadu na to či sú to:

Laminátová podlaha; Tepelný odpor laminátových podláh je:0,04 – 0,07m2K/W
Drevená podlaha; Tepelný odpor drevených podláh je:0,05 – 0,1m2K/W
PVC/Linoleum/Vynil; Tepelný odpor vinylových podláh je:0,01 – 0,03 m2K/W
Keramická dlažba; Tepelný odpor keramickej dlažby je:0,01m2K/W

Vyhrievacie fólie je navyše možné montovať nielen na podlahu, ale aj na strop a steny, čo dokazuje univerzálnosť tohto výrobku.

Nákupné centrum
Skleník
Reštaurácia
Kuchyňa – keramická dlažba
Kúpelňa – keramická dlažba/obklad
Obývacia izba – parkety
Detská izba – laminátová podlaha

Skladba podlahy pre infra vykurovanie

Výrazná úspora energie
Vykurovanie miestností infra vyhrievacou fóliou je ekonomicky výhodnejšie ako iné alternatívne druhy vykurovania. Pri porovnaní s elektrickým kúrením tradičných druhov, napríklad využitím pásmového termostatu, môžeme dosiahnuť úsporu ekonomických prostriedkov až do výšky 40 %.

Výhodná cena
Uhlíková infra technológia má mnoho unikátnych výhod. Prijateľná kúpna cena a nízke zriaďovacie náklady patria medzi ďalšie neprehliadnuteľné benefity. Prinášame tak na trh moderný systém vykurovania, ktorý je navyše cenovo dostupný pre všetkých.

Rýchlosť montáže i demontáže
Technológia je veľmi obľúbená aj kvôli jednoduchej a rýchlej inštalácii celého systému. Samotná montáž sa nemusí podriaďovať viacerým stavebným obmedzeniam. Inštalácia sa vykonáva na akýkoľvek suchý podklad bez ohľadu na tvar a veľkosť vyhrievanej plochy. Navyše vyhrievacia fólia disponuje možnosťou opätovného použitia.

Životnosť viac ako 30 rokov
Unikátny technologický patent vyhrievacej uhlíkovej infra fólie predĺžil dobu využívania fólie na viac ako 30 rokov. Ako jedni z mála na trhu EÚ tak ponúkame spoľahlivý vyhrievací systém so životnosťou niekoľkonásobne dlhšou ako iné alternatívne druhy vykurovania.

Vysoká rýchlosť ohrevu
Len 5 minút stačí na dosiahnutie maximálnej požadovanej teploty fólie. Na rozdiel od systému vodného kúrenia nie je potrebná predbežná príprava na ohrev vody.

Záruka 10 rokov
Záruka v trvaní 10 rokov sa vzťahuje výlučne na uhlíkovú infra vyhrievaciu fóliu. Výrobca ani dodávateľ nezodpovedajú za škody spôsobené neodbornou manipuláciou a neodbornými zmenami štruktúry fólie.

Bezpečnosť
Ochrana proti prehriatiu výhrevnej fólie – podlahové čidlo; Elektrickú inštaláciu smie vykonávať iba osoba s príslušnou odbornou spôsobilosťou (§15 vyhlášky č.508/2009 Z.z.); Po inštalácii je potrebné vykonať „Kontrola stavu bezpečnosti technického zariadenia“ (§9 vyhlášky č.508/2009 Z.z.)

 

Ak máte požiadavku na konkrétny rozpočet vo Vašom objekte, kontaktujte nás.
Radi Vám poradíme a samozrejme zašleme cenovú ponuku.