Váš bezpečnostný partner

: +421 918 699 399
: +421 903 301 343
facebook:     instagram:

Elektrické vykurovanie

Elektrické vykurovanie

Dodávame, montujeme a servisujeme elektrické vykurovanie pomocou elektrických káblov, elektrických rohoží, alebo infra fólií, vrátane montáže inteligentných termostatov. Vhodné elektrické vykurovanie šité pre vás, vám navrhneme podľa typu stavby poprípade rekonštrukcie.

Návrh, alebo ponuka vykurovania sú navrhnuté na základe mailom dodaných pôdorysov objektu a požiadaviek zákazníka. Pred realizáciou odporúčame osobne zmerať skutočný rozmer vykurovanej plochy daného objektu. Pokiaľ nie je požadované, tak je navrhované riešenie bez ceny prívodných elektrických káblov, bez výstroje rozvádzača, ističa a pod., bez tepelných a dilatačných izolácií a bez montáže. Tiež bez stavebných prác a bez pokládky podlahovej krytiny. Investor je zodpovedný za stavebnú pripravenosť. Od krabíc KU68 hĺbky 7 cm pre termostaty, vedú 2 husie krky. Jeden je pre vykurovací kábel a druhý pre podlahový snímač termostatu.

Elektrické vykurovanie uhlíkovými infra fóliami,

pri ktorom sa teplo šíri priestorom vo forme infra lúčov. Po dopade lúčov na iné pevné teleso sa infra vlnenie mení na tepelnú energiu. Jedná sa v podstate o podobu slnečného žiarenia. Momentálne to je  najzdravší a najkomfortnejší spôsob vykurovania.  Výhody: Minimálna stavebná výška; Rýchly nástup teploty; Vysoká životnosť fólií; Nenáročná inštalácia a údržba.

Infra fólia

Široké spektrum využitia
Vyhrievacia fólia je vhodná ako hlavé kúrenie alebo v prípade potreby aj ako doplnkové kúrenie vo všetkých typoch budov. Fólia Vám zabezpečí komfortné vyhrievanie a požadované teplo na vysokej úrovni nielen vo Vašom byte, dome, či obytnej miestnosti, ale aj v hoteloch, reštauráciách, kaviarňach, obchodných a administratívnych strediskách, materských školách, nemocniciach, chatách, športových zariadeniach, poľnohospodárskych stavbách a všade tam, kde sa vyžaduje teplo.

Na vykurovanú plochu nie je vhodné umiestňovať nábytok a predmety (napr. sedacie vaky), ktoré nemajú nožičky alebo podstavce (min.30mm). Táto technológia vás však neobmedzuje pri výbere povrchovej pokládky. Využíva sa pri akomkoľvek druhu, bez ohľadu na to či sú to:

Laminátová podlaha; Tepelný odpor laminátových podláh je:0,04 – 0,07m2K/W
Drevená podlaha; Tepelný odpor drevených podláh je:0,05 – 0,1m2K/W
PVC/Linoleum/Vynil; Tepelný odpor vinylových podláh je:0,01 – 0,03 m2K/W
Keramická dlažba; Tepelný odpor keramickej dlažby je:0,01m2K/W

Vyhrievacie fólie je navyše možné montovať nielen na podlahu, ale aj na strop a steny, čo dokazuje univerzálnosť tohto výrobku.

Nákupné centrum
Zimná záhrada
Reštaurácia
Kuchyňa – keramická dlažba
Kúpelňa – keramická dlažba/obklad
Obývacia izba – parkety
Detská izba – laminátová podlaha

Skladba podlahy pre infra vykurovanie

Výhody:

Výrazná úspora energie
Vykurovanie miestností infra vyhrievacou fóliou je ekonomicky výhodnejšie ako iné alternatívne druhy vykurovania. Pri porovnaní s elektrickým kúrením tradičných druhov, napríklad využitím pásmového termostatu, môžeme dosiahnuť úsporu ekonomických prostriedkov až do výšky 40 %.

Výhodná cena
Uhlíková infra technológia má mnoho unikátnych výhod. Prijateľná kúpna cena a nízke zriaďovacie náklady patria medzi ďalšie neprehliadnuteľné benefity. Prinášame tak na trh moderný systém vykurovania, ktorý je navyše cenovo dostupný pre všetkých.

Rýchlosť montáže i demontáže
Technológia je veľmi obľúbená aj kvôli jednoduchej a rýchlej inštalácii celého systému. Samotná montáž sa nemusí podriaďovať viacerým stavebným obmedzeniam. Inštalácia sa vykonáva na akýkoľvek suchý podklad bez ohľadu na tvar a veľkosť vyhrievanej plochy. Navyše vyhrievacia fólia disponuje možnosťou opätovného použitia.

Životnosť viac ako 30 rokov
Unikátny technologický patent vyhrievacej uhlíkovej infra fólie predĺžil dobu využívania fólie na viac ako 30 rokov. Ako jedni z mála na trhu EÚ tak ponúkame spoľahlivý vyhrievací systém so životnosťou niekoľkonásobne dlhšou ako iné alternatívne druhy vykurovania.

Vysoká rýchlosť ohrevu
Len 5 minút stačí na dosiahnutie maximálnej požadovanej teploty fólie. Na rozdiel od systému vodného kúrenia nie je potrebná predbežná príprava na ohrev vody.

Bezpečnosť
Ochrana proti prehriatiu výhrevnej fólie – podlahové čidlo; Elektrickú inštaláciu smie vykonávať iba osoba s príslušnou odbornou spôsobilosťou (§15 vyhlášky č.508/2009 Z.z.); Po inštalácii je potrebné vykonať „Kontrola stavu bezpečnosti technického zariadenia“ (§9 vyhlášky č.508/2009 Z.z.)

 

 

Elektrické podlahové vykurovanie značky teplá podlaha™

Vykurovanie odporovým drôtom.

vykurovaci kabel

Pri tomto vykurovaní sa teplo šíri od podlahy. Preto môžeme mať o 2° – 3°C nižšiu teplotu pri zachovaní príjemného komfortu. Táto nižšia teplota nám prinesie o cca 15 % nižšie prevádzkové náklady v porovnaní s inými vykurovacími systémami. Podlahové vykurovanie je vhodné ako jediný a hlavní zdroj tepla pre domy, byty, polyfunkčné objekty, hotely…  Systém je regulovaný inteligentnými dotykovými termostatmi, ktoré strážia peňaženku svojho majiteľa a zaisťujú teplo presne vtedy, keď ho potrebujete. Nastavenú komfortnú a úspornú teplotu podľa Vášho priania zaisťuje týždenný program.

 

Výhody:
Príjemný pocit tepla od podlahy zaisťuje komfortné a útulné bývanie.
Úsporné vykurovanie je riadené presnou reguláciou, a tým šetrí energiu.
Bezúdržbový systém.
Systém je vhodný pre každý design, pretože je neviditeľný.
Jednoduché a ľahké nastavenie termostatu v každej izbe.
Bezpečný, spoľahlivý a overený systém.
Komplexní systém získate od jednej spoločnosti.
Poskytujeme nadštandardnú záruku 20 rokov.

 

 

Zloženie podlahy pre mokrý proces:

skladba podlahy elektricky kabel

  1. Podlahová krytina: drevo, dlažba, koberec atď.
  2. Betón alebo anhydrit – liata podlaha minimálne 4 cm.
  3. Inteligentné alebo odporové vykurovacie káble. Inštalujeme 80-100 W/m².
  4. Teplotný senzor podlahy od termostatu.
  5. Pozor! Vhodná hliníková fólia.
  6. Vhodná izolácia 5-10 cm a viac.
  7. Separačná vrstva pri stenách.
  8. Základná podkladová vrstva.
  9. Existujú rôzne skladby podlahy, preto ju prekonzultujte s naším špecialistom.

 

 

Technické dáta vykurovacích prvkov a regulácie:

Line™T20 je dvojžilový opletený vykurovací kábel pre podlahové vykurovanie s výkonom 20 W/m, 230  V. Dvojité opletenie je z pocínovanej medi a naviac z Al fólií. Line™T10 je dvojžilový opletený vykurovací kábel pre podlahové vykurovanie s výkonom 10 W/m, 230 V. Pre pasívne domy a renovácie. Dvojité opletenie je z pocínovanej medi a naviac s Al fólií.

Net™T160 je tenká, teflonová dvojžilová samolepiaca vykurovacia rohož s výkonom 160 W/m? (230 V).

AL Net™T80 je hliníková, tenká, teflonová dvojžilová vykurovacia rohož s výkonom 80 W/m? (230 V). Pre suchú montáž pod laminátové a drevené podlahy. Vhodná aj do poschodí drevostavieb, alebo pre rekonštrukcie.

Termostaty radu Displej™ sú dotykové termostaty s možnosťou Wi-Fi aj s časovačom, s LCD displejom pre podlahové / priestorové snímanie teploty. Súčasťou balenia je snímač vykurovania. Do krabičky KU68 7cm.

Elektrické vykurovacie káble

 

Ak máte požiadavku na konkrétny rozpočet vo Vašom objekte, kontaktujte nás.

Radi Vám poradíme a samozrejme zašleme cenovú ponuku.