Dôležitosť servisov a pravidelných odborných kontrol.
Všetkým nám je jasné že všetko potrebuje nejakú údržbu, servis, v tom zložitejšom prípade výmenu. Či je reč o automobiloch, počítačoch, bežnej sotrebnej elektronike, alebo ľuďoch. O všetko sa musíme starať tak, aby nám to slúžilo čo najdlhšie a samozrejme najefektívnejšie. Pre nás je dôležité zmieniť sa najmä o bezpečnostných systémoch. Položte si ruku na srdce a povedzte si kedy naposledy ste nechali preveriť a skontrolovať funkčnosť vášho zabezpečovacieho systému?

Zanedbanie technického stavu alarmu (EZS) alebo kamerového systému (CCTV) môže prispieť k strate ich podstaty. Pravidelná odborná prehliadka a odborná skúška EZS alebo CCTV nám napomáha odhaliť všetky časom nadobudnuté nedostatky týchto systémov. Či už sú to zanesené a špinavé senzory, staré záložné zdroje ktoré systém skôr zaťažujú, uvoľnené káble v svorkovniciach, poodizolované a zoxidované spoje káblov, nefunkčné pozatekané sirény, alebo prepadnuté SIM karty v GSM bránach. Toto sú jedny z mála závad s ktorými sa pravidelne stretávame a prispievajú k nespoľahlivosti celého systému.

Môžem si robiť údržbu zabezpečovacieho systému sám?
Samozrejme!
Pod údržbou systému sa rozumie pravideľné testovanie prenosu poplachu, priebežné kontrolovanie informácii na klávesniciach (monitoroch), a občasné čistenie senzorov (objektívov). Pozor!!! Neotvárajte snímače, kryty ani iné skrinky, ktoré sú súčasťou EZS a CCTV systémov, pokiaľ ste to nekonzultovali s odborníkom v oblasti bezpečnostných systémov. Môžete tak spôsobiť viac škody a zýšiť náklady na údržbu systému.
Ostatné skúšky je potrebné vykonať kvalifikovanou organizáciou ktorá preverí celý systém do hĺbky a zároveň odstráni všetky drobné či vačšie závady. Zabezpečíte si tým lepši pokoj v duši keď nie ste doma. To však neznamená to, že treba dať peveriť systém len tesne pred odchodom na dovolenku. Zlodej vás môže navštíviť i počas toho že ste v práci, na nákupoch, alebo na návšteve.

Ak Vám nie je vaše bezpečie ukradnuté, kotaktujte nás a my sa o váš systém postaráme! Bude tak môcť v kľude a v bezpečí spávať.Prvú skúšku funkčnosti Vám urobíme v rámci Bratislavy zadarmo!

Váš blízky partner Servis EZS a CCTVKontrolujete svoj systém pravidelne. Viete ako sa oň starať?
Radi privítame vaše postrehy a skúsenosti. Najzaujímavejší komentár bude odmenený.Ak máte ďalšie otázky neváhajte nás kontaktovať.

Máte už doma zabezpečovací systém a stále si nieste istý že je váš dom, byt, alebo kancelária v bezpečí? Chcete kontrolovať svoje deti doma, kým Vy ste v práci? Nechcete investovať do kamerového systému? Máme pre vás riešenie! IP kamery už od 45€ bez DPH vyriešia Váš problém! Kontaktujte nás, radi Vám poradíme!